Președintele nu realizează nici acum consecințele neluării unei decizii de numire a unui premier.
În cazul în care România s-ar confrunta cu o situație mult mai complicată decât căderea unei drone pe un bloc, lucrurile ar putea-o lua razna
La cât de inflamată e societatea, îmi imaginez ce s-ar întâmpla cu un ministru al apărării demis, care ar lua decizii proaste, să zicem.
Nu trebuie analiză complexă pentru a înțelege de ce sunt în stare unii de pe aici.
Cel mai grav e faptul că oameni care ar trebui să fie responsabili, doar pun gaz pe foc și folosesc în mod politicianist emoțiile oamenilor.
Când țara are o problemă, e de adunat energiile, de coagulat comunitatea.
Ce vedem aici e o formă de instigare inconștientă la conflict intern.
E tot mai limpede că avem o clasă politică complet iresponsabilă.




