POLITICĂ

Deputatul Robert Sighiartău, secretarul general al PNL: „PSD și Tudorel Toader au pierdut busola cu totul și vor să ducă țara într-o negură din care să nu mai ieșim.”

Într-o postare pe pagina sa oficială de Facebook, deputatul bistrițean Robert Sighiartău, secretarul general al PNL, consideră că actualul ministru al justiţiei nu mai are capacitatea de a aduce schimbări pozitive în societatea românească. Deputatul bistriţean precizează că, după experienţele prin care au trecut românii, românii nu vor mai privi cu încredere vreun demers al actualului ministru.

„PSD și Tudorel Toader nu mai pot aduce nimic bun în societate. Orice propunere va fi privită cu mult scepticism și neîncredere.

După ce am experimentat în acești doi ani, nici nu poate fi altfel. Până la urmă ce vrea acest ministru? Ce vor acești guvernanți? Ce urmăresc?
Acest joc nesfârșit dezbină societatea și cu greu ne vom reveni și cicatriza.

Acești oameni au pierdut busola cu totul și vor să ducă țara într-o negură din care să nu mai ieșim”, a precizat Robert Sighiartău pe pagina sa de socializare.