Fotbal, Liga a-III-a: Gloria Bistrița este învinsă pe teren propriu de Unirea Tășnad

de Mihai Sărmășan

Echipa bistrițeană antrenată de Dănuț Matei a pierdut vineri cu scorul de 1-3 meciul disputat pe teren propriu în fața Unirii Tășnad, partidă contând pentru etapa a-5-a din Liga a-III-a.

Primul 11 al Gloriei a fost format din: 12.Racoți R; 3.Patca V; 6.Bucur C; 19.Hasnaș R; 4.Meșter C; 8.Suciu R; 21.Băldean R; 17.Rus S; 11. Dobrea I; 7.Cilean A; 9.Stoianof (căpitan), rezerve fiind:22.Mureșan S; 15.Minta R; 21.Bușișă R; 18.Rebrișorean A; 20.Țigorean R; 24. Pop A; 23.Hofer R. Pe parcursul jocului au mai fost introduși Rebrișorean și Tigorean.

În minutul 22, la scorul de 0-1 pentru oaspeți, de la echipa noastră, Dobrea a fost eliminat după ce a văzut al doilea galben. Unicul gol înscris de către jucătorii bistrițeni, a fost marcat de Ovidiu Stoianof, din penalty, în minutul 63, la scorul de 0-2 pentru jucătorii Unirii Tășnad.

CS Iernut – CFR Cluj 2     1-6

Lider în clasament după cinci etape, este Minaur Baia Mare cu 13 puncte, în timp ce Gloria ocupă locul nouă cu 6 puncte. Etapa următoare echipa noastră se deplasează la Olimpic Cetate Râșnov, meciul având loc Sâmbătă 29.09.2018 de la ora 17.00.

About the Author: Sarmasan Mihai