Fotbal, Liga a-III-a: Gloria Bistrița învinsă în deplasarea de la Sănătatea Cluj-Napoca

de Mihai Sărmășan

Gloria Bistriţa a pierdut vineri meciul disputat în deplasarea de la Sănătatea Cluj cu scorul de 3-1, partida contând pentru  etapa a opta a Ligii a-III-a.

Echipa noastră a deschis scorul prin Cilean, în minutul 40, jucătorii clujeni reușind să întoarcă partida în repriza secundă. Cu această înfrângere, formația bistrițeană rămâne cu 7 puncte în clasament, ocupând locul 13 în seria a-5-a din Liga a-III-a.

Mai jos puteți vedea rezultatele etapei și clasamentul la zi al seriei  a-5-a din Liga a-III-a:

Gaz Metan Mediaş 2 – CFR Cluj 2       1-2
Partidele Unirea Tăşnad – AFC Odorheiu Secuiesc   și Olimpic Cetate Râşnov – Unirea Dej se dispută sâmbătă de la ora 15.00,

1 AFK Miercurea Ciuc 8 6 0 2 22-7 18
2 ACS Fotbal Comuna Recea 8 6 0 2 24-10 18
3 Minaur Baia Mare 8 5 3 0 13-2 18
4 Sănătatea Cluj-Napoca 8 5 1 2 17-10 16
5 CFR Cluj 2 8 4 3 1 21-11 15
6 Olimpic Cetate Râşnov 7 4 1 2 6-6 13
7 Avântul Reghin 8 3 3 2 8-7 12
8 Unirea Tăşnad 7 2 4 1 13-9 10
9 AFC Hărman 8 3 1 4 12-12 10
10 AFC Odorheiu Secuiesc 7 2 2 3 11-14 8
11 Sticla Arieşul Turda 8 2 2 4 10-13 8