Uncategorized

Gloria Bistrița câștigă primul meci din campionat împotriva lui Gaz Metan Mediaș 2

de Mihai Sărmășan

Fotbal Club Gloria Bistrița a reușit în această după-amiază să obțină primele trei puncte în Seria a-5-a din  campionatul Ligii a-III-a, reușind să se impună pe teren propriu cu scorul de 4-1 în fața echipei secunde a lui Gaz Metan Mediaș.

Echipa bistrițeană a evolut în formula: 12.Racoți R; 3.Patca V; 6.Bucur C; 19.Hasnaș R; 4.Meșter C; 8.Suciu R; 10.Nalați A.(căpitan); 17.Rus S; 11. Dobrea I; 7.Cilean A; 9.Stoianof O. Pe parcursul jocului au mai intrat: 16.Băldean, 24.Pop, 20.Țigorean, 23.Hofer.  Pentru echipa antrenată de Dan Matei a marcat Ovidiu Stoianof în minutele  2 și 26 (golgetererul echipei până acum), Hasnaș în minutul 45 și Cilean în minutul 59,  iar pentru oaspeți a redus din diferență Buziuc din penalty în minutul 50.

Etapa următoare Gloria Bistrița va juca în deplasare la AFC Hărman.