ACTUALITATE

Profesorii de la Centrul Comunitar pentru Tineret Bistrița, premiați de municipalitate

Miercuri, 25 aprilie 2018, la Centrul Comunitar pentru Tineret Bistrița a avut loc Gala Profesorilor Voluntari. În cadrul acestui eveniment, primarul municipiului, Ovidiu Crețu, a oferit flori și diplome voluntarilor care predau la Centrul Comunitar pentru Tineret, în majoritate, profesori de la școlile din județ.

Prezent la eveniment, inspectorul general adjunct  de la Inspectoratul Școlar Județean Bistrița-Năsăud, Deak Zoltan,  a evidențiat importanța activităților de la Centrul Comunitar pentru Tineret Bistrița și a mulțumit profesorilor  voluntari pentru activitatea susținută în cadrul acestuia.

La Centrul Comunitar pentru Tineret, profesorii susțin ore gratuite de pregătire a elevilor la disciplinele din care se susțin examene naționale (cls. a VIII-a și cls. a XII-a), dar și ore de dezvoltare personală.

,,Evenimentul se înscrie anul acesta în cadrul Săptămânii Tineretului, dar constituie o tradiție la Bistrița. Primăria municipiului Bistrița își arată, în mod public, aprecierea pentru dedicarea cadrelor didactice care activează în cadrul Centrului Comunitar pentru Tineret” precizează site-ul Primăriei Bistrița.

Profesorii premiați miercuri de municipalitate sunt următorii:

  1. Macarie Doina, Colegiul Național ,,Andrei Mureșanu” Bistrița, Limba română
  2. Pop Marinela Ionela, Șc. Gimnazială nr. 1., Limba română
  3. Hădărău Cristina, Șc. Gimnazială Bistrița, Limba romană
  4. Hîruța Aurelia, Colegiul Național ,,Andrei Mureșanu” Bistrița, Limba română
  5. Oanea Mihaela Felicia, Colegiul Tehnic Infoel, Limba română
  6. Panți Olesia Narcisa, Liceul de Muzică ,,Tudor Jarda” Bistrița, Limba română
  7. Rînziș Ioana Maria, Șc. Gimnazială nr. 4., Limba română
  8. Andreica Crina Mariana, Liceul de Muzică ,,Tudor Jarda” Bistrița, Matematică
  9. Blaga Florina Livia, Șc. Gimnazială ,,Iacob și Ioachim Mureșan” Rebrișoara, Matematică
  10. Croitor Claudia, Colegiul Tehnic Infoel Bistrița, Matematică
  11. Muscar Cornel Vasile, Liceul de Muzică ,,Tudor Jarda” Bistrița, Matematică
  12. Dologa Paulina Maria, Colegiul Național ,,Liviu Rebreanu” Bistrița, Matematică
  13. Moș Gabriela, Colegiul Național ,,Liviu Rebreanu” Bistrița, Biologie
  14. Toniuc Ancuța Maria, Colegiul Național ,,Liviu Rebreanu”, Biologie
  15. Rusu Cristina, Colegiul Tehnic Infoel Bistrița, Geografie
  16. Filipaș Lucreția, Școala Profesională Specială ,,Sfânta Maria” Bistrița, Geografie
  17. Beraru Mihaela, Liceul cu Program Sportiv Bistrița, Geografie
  18. Măierean Mihaela, Liceul Agricol Bistrița, Istorie
  19. Batiș Mihaela, Liceul ,,Radu Petrescu” Prundu Bârgăului, Istorie
  20. Danea Daniela Mariana, Școala Gimnazială nr. 4. Bistrița, Limba engleză
  21. Păștean Violeta, Liceul ,,Radu Petrescu” Prundu Bârgăului, Economie
  22. Matean Iuliana, Colegiul Tehnic Infoel, Logică
  23. Hofnăr Brumă Laurențiu, Dezbateri
  24. Natalie Bridges Fay, Fundația ,,Inicenți” Bistrița, Limba engleză (conversație)
  25. Uiuiu Alexandru, Director Direcția Județeană pentru Cultură, Culte și Patrimoniu Bistrița Năsăud, Fotografie