Campionatul European de Handbal. Revenire spectaculoasă a echipei României în faţa Spaniei

România a întâlnit Spania în penultimul act al grupei pentru calificarea în semifinalele Campionatului European de handbal feminin.

Scor final: România Spania 27-25

În prima repriză, echipa Spaniei au condus de la un capăt la altul, chiar şi cu 5 goluri avans. România a revenit spectaculos în a doua repriză

Partida dintre România si Spania din Grupa Principala II a Campionatului European de handbal feminin a inceput. Componenta echipei Romaniei: Dedu, Dumanska – portari; Ardean Elisei, Florică, Neagu, Perianu, Polocoşer, Buceschi, Laslo, Dragut, Geiger, Udriştioiu, Chiper, Pintea, Raţiu, Băcăoanu. Duminica, naţionala feminină de handbal a fost invinsa de Olanda, scor 24-29.

Romania va disputa ultimul meci din Grupa Principala II miercuri, de la ora 19:00, impotriva Ungariei.