CS Gloria 2018 pierde în deplasare la SCM Gloria Buzău

de Mihai Sărmășan

CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud a pierdut sâmbătă seara meciul din etapa a V-a a Ligii Florilor, disputat în deplasare în fața lui SCM Gloria Buzău.

Handbalistele bistrițene au fost învinse cu scorul de 25-22. La pauză, tabela de marcaj a arătat 11-10 în favoarea gazdelor.

Au marcat pentru CS Gloria 2018: Daniela Todor – 5 goluri, Valentina Ardean Elisei – 3 goluri, Natallia Vasileuskaya – 3 goluri, Nicoleta Dincă – 3 goluri, Dziyana Ilyina – 2 goluri, Mariana Costa – 2 goluri, Andra Moroianu – 2 goluri, Ștefania Lazăr – un gol, Daniela Rațiu – un gol.

În poartă, Darly Zoqbi de Paula  a avut 13/37 intervenții reușite (35 %). În următoarea etapă, bistrițencele vor întâlni pe teren propriu, peste 3 săptămâni, pe Minaur Baia Mare, campionatul având o pauză pricinuită de meciurile echipei naționale cu Ucraina și Insulele Feroe.

Credit foto: Andreea Zaleschi