Uncategorized

CS Gloria 2018 pierde pe teren propriu cu Minaur Baia Mare. VIDEO Ana Maria Măzăreanu și Horațiu Pașca

de Mihai Sărmășan

Handbalistele de la CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud au pierdut sămbătă pe teren propriu partida din etapa a-6-a din Liga Florilor contra celor de la CS Minaur Baia Mare, scor 21-22, la pauză oaspetele conducând cu 11-9.

Cu Ana Maria Măzăreanu între buturile echipei din Maramureș, aflată într-o formă foarte bună, ghicind de multe ori aruncările la poartă a bistrițencelor, formația băimăreană condusă de pe bancă de secundul naționalei României, Costică Buceschi, câștigă al 4-lea meci din acest sezon, și urcă pe locul 3 în clasament.

Pentru Gloria 2018 Bistrița-Năsăud au marcat: Dziyana Ilyina – 6 goluri, Valentina Ardean Elisei – 6 goluri, Szilvia Szabo – 5 goluri, Natallia Vasileuskaya – 2 goluri, Andra Moroianu – un gol, Nicoleta Dincă – un gol. În poartă Darly Zoqbi de Paula  a avut 9/31 intervenții reușite (29%).

Antrenorul Gloriei Bistrița, Horațiu Pașca, a declarat la finalul meciului: “Din păcate nu ne regăsim pe teren propriu. Începem extrem de timorat jocurile. Am avut două reprize total diferite.Trebuie să strângem rândurile.”

Horațiu Pașca: ”Din păcate nu ne regăsim pe teren propriu. Începem extrem de timorat jocurile. Am avut două reprize total diferite.Trebuie să strângem rândurile.”#Handbal #CSGloria2018BN

Publicată de CS Gloria 2018 Bistrița Năsăud pe Sâmbătă, 5 octombrie 2019

Tot la finalul partidei, portarul băimărencelor, Ana Maria Măzăreanu a oferit o scurtă declarație video pentru publicația noastră.

În etapa următoare, echipa bistrițeană va evolua în deplasare la Slobozia, meciul având loc sâmbata viitoare de la ora 12.00.