Fotbal, Liga a-III-a: Gloria Bistrița începe returul cu o înfrângere în fața echipei secunde a campioanei CFR Cluj

de Mihai Sărmășan

Echipa noastră a pierdut prima partidă oficială din 2019 împotriva celor de la CFR CLUJ 2 cu scorul de 1-2, feroviarii înscriind golul victoriei în minutul 83.

Dacă CFR 2 a marcat în prima parte pe fondul jocului bun al oaspeţilor, bistriţenii au egalat în minutul 55 deşi micii feroviari evoluau mai bine. Veteranul Stoianof a înscris pentru Gloria, dar insistenţa CFR-ului din partea secundă a făcut, până la urmă, diferenţa.

Primul 11 al echipa bistrițene a fost următorul: Mureșan – Runcan, Bucur, Patca, Lorincz – Moldovan, Băldean – Cilean, Nalați, S. Rus – Curtuiuș.

Etapa următoare, Gloria va întâlni pe teren propriu pe ACS Fotbal Comuna Recea.