Gloria Bistrița câștigă partida cu Sănătatea Cluj

de Mihai Sărmășan

FC Gloria Bistrița a câștigat vineri partida jucată pe teren propriu împotriva celor de la Sănătatea Cluj cu scorul de 2-1 (1-1), ambele goluri ale formației noastre fiind marcate de Marius Curtuiuș.

Gazdele au început mai bine acest joc şi au marcat încă din minutul 7, dar apoi “viruşii” au trecut la controlul partidei, iar Ciupe a egalat dintr-un penalty la mijlocul reprizei. În partea secundă a fost un meci echilibrat, iar diferenţa a făcut-o doar golul lui Curtuiuş, din minutul 73.

Gloria Bistrița a evoluat în următoarea formulă: Mureșan,  Minta, Bucur, Lorincz, Hasnăș, Băldean, Nalați, Moldovan, S. Rus, Cilean, Curtuiuș. Au mai intrat pe parcursul meciului:  Runcan, Murat și Dobrea.