Vezi mai jos programul meciurilor și clasamentele din preliminariile EURO 2020. La turneul final se califică primele două clasate din fiecare grupă. Ultimele 4 calificate vor fi stabilite în urma play-off-ului Ligii Națiunilor.

Grupa A
22 martie: Bulgaria – Muntenegru 1-1 (Nedelev 82-pen. / Mugoša 50), Anglia – Cehia 5-0(Sterling 24, 62, 68, Kane 45+2-pen., Kalas 84-autogol)
25 martie: Muntenegru – Anglia 1-5 (Vešović 17 / Keane 30, Barkley 39, 59, Kane 71, Sterling 81), Kosovo – Bulgaria 1-1 (Zeneli 61 / Bozhikov 39)
7 iunie: Muntenegru – Kosovo 1-1 (Mugoša 69 / Rashica 24), Cehia – Bulgaria 2-1 (Schick 19, 50 / Isa 3)
10 iunie: Cehia – Muntenegru, Bulgaria – Kosovo (21:45)

Anglia 2 2 0 0 10-1 6
Cehia 2 1 0 1 2-6 3
Kosovo 2 0 2 0 2-2 2
Bulgaria 3 0 2 1 3-4 2
Muntenegru 3 0 2 1 3-7 2


Grupa B

22 martie: Portugalia – Ucraina 0-0Luxemburg – Lituania 2-1 (Barreiro Martins 45, Rodrigues 55 / Černych 14)
25 martie: Portugalia – Serbia 1-1 (Danilo 42 / Tadić 7-pen.), Luxemburg – Ucraina 1-2 (Turpel 34 / Tsygankov 40, Rodrigues 90+3-autogol)
7 iunie: Ucraina – Serbia 5-0 (Tsygankov 26, 27, Konoplyanka 46, 75, Yaremchuk 58), Lituania – Luxemburg 1-1 (Novikovas 74 / Rodrigues 21)
10 iunie: Ucraina – Luxemburg, Serbia – Lituania (21:45)

Ucraina 3 2 1 0 7-1 7
Luxemburg 3 1 1 1 4-4 4
Portugalia 2 0 2 0 1-1 2
Lituania 2 0 1 1 2-3 1
Serbia 2 0 1 1 1-6 1


Grupa C

21 martie: Irlanda de Nord – Estonia 2-0(McGinn 56, S. Davis 75-pen.), Olanda – Belarus 4-0 (Depay 1, 55-pen., Wijnaldum 21, Van Dijk 86)
24 martie: Irlanda de Nord – Belarus 2-1 (J. Evans 30, Magennis 87 / Stasevich 33), Olanda – Germania 2-3 (De Ligt 48, Depay 63 / Sané 15, Gnabry 34, Schulz 90)
8 iunie: Estonia – Irlanda de Nord 1-2 (Vassiljev 25 / Washington 77, Magennis 80), Belarus – Germania 0-2 (Sané 13, Reus 62)
11 iunie: Germania – Estonia, Belarus – Irlanda de Nord (21:45)

Irlanda de Nord 3 3 0 0 6-2 9
Germania 2 2 0 0 5-2 6
Olanda 2 1 0 1 6-3 3
Estonia 2 0 0 2 1-4 0
Belarus 3 0 0 3 1-8 0


Grupa D

23 martie: Georgia – Elveția 0-2 (St. Zuber 56, Zakaria 80), Gibraltar – Irlanda 0-1 (Hendrick 49)
26 martie: Elveția – Danemarca 3-3 (Freuler 19, Xhaka 66, Embolo 76 / M. Jørgensen 84, Gytkjær 88, Dalsgaard 90+3), Irlanda – Georgia 1-0(Hourihane 36)
7 iunie: Georgia – Gibraltar 3-0 (Gvilia 30, Papunashvili 59, Arveladze 76-pen.), Danemarca – Irlanda 1-1 (Højbjerg 76 / Duffy 85)
10 iunie: Irlanda – Gibraltar, Danemarca – Georgia (21:45)

Irlanda 3 2 1 0 3-1 7
Elveția 2 1 1 0 5-3 4
Georgia 3 1 0 2 3-3 3
Danemarca 2 0 2 0 4-4 2
Gibraltar 2 0 0 2 0-4 0


Grupa E

21 martie: Slovacia – Ungaria 2-0 (Duda 42, Rusnák 85), Croația – Azerbaijan 2-1 (Barišić 44, Kramarić 79 / Sheydaev 19)
24 martie: Țara Galilor – Slovacia 1-0 (James 5),Ungaria – Croația 2-1 (Szalai 34, Pátkai 76 / Rebić 13)
8 iunie: Croația – Țara Galilor 2-1 (Lawrence 17-autogol, Perišić 48 / Brooks 77), Azerbaidjan – Ungaria 1-3 (Emreli 69 / Orban 18, 53, Holman 71)
11 iunie: Azerbaidjan – Slovacia (19:00), Ungaria – Țara Galilor (21:45)

Ungaria 3 2 0 1 5-4 6
Croația 3 2 0 1 5-4 6
Slovacia 2 1 0 1 2-1 3
Țara Galilor 2 1 0 1 2-2 3
Azerbaidjan 2 0 0 2 2-5 0


Grupa F

23 martie: Suedia – România 2-1 (Quaison 33, Claesson 40 / Keșerü 58), Malta – Feroe 2-1(Nwoko 13, S. Borg 77-pen. / J. Thomsen 90+8), Spania – Norvegia 2-1 (Rodrigo 16, Ramos 71-pen. / King 65-pen.)
26 martie: România – Feroe 4-1 (Deac 26, Keșerü 29, 33, Puşcaş 63 / V. Davidsen 40-pen.), Norvegia – Suedia 3-3 (Johnsen 41, King 59, Kamara 90+7 / Claesson 70, Nordtveit 86-autogol, Quaison 90+1), Malta – Spania 0-2(Morata 31, 73)
7 iunie: Feroe – Spania 1-4 (K. Olsen 30 / Ramos 6, Jesús Navas 19, Gestsson 34-autogol, Gayà 71), Norvegia – România 2-2 (T. Elyounoussi 56, Ødegaard 70 / Keșerü 77, 90+2), Suedia – Malta 3-0 (Quaison 2, Claesson 50, Isak 81)
10 iunie: Spania – Suedia, Malta – România, Feroe – Norvegia (21:45)

Spania 3 3 0 0 8-2 9
Suedia 3 2 1 0 8-4 7
România 3 1 1 1 7-5 4
Malta 3 1 0 2 2-6 3
Norvegia 3 0 2 1 6-7 2
Feroe 3 0 0 3 3-10 0


Grupa G

21 martie: Israel – Slovenia 1-1 (Zahavi 55 / Šporar 48), Macedonia de Nord – Letonia 3-1(Alioski 11, Elmas 29, 90+3 / Isajevs 87), Austria – Polonia 0-1 (K. Piątek 69)
24 martie: Israel – Austria 4-2 (Zahavi 34, 45, 55, Dabbur 66 / Arnautović 8, 75), Slovenia – Macedonia de Nord 1-1 (Zajc 34 / Bardi 47), Polonia – Letonia 2-0 (Lewandowski 76, Glik 84)
7 iunie: Letonia – Israel 0-3 (Zahavi 10, 60, 81), Macedonia de Nord – Polonia 0-1 (K. Piątek 47), Austria – Slovenia 1-0 (Burgstaller 74)
10 iunie: Polonia – Israel, Letonia – Slovenia, Macedonia de Nord – Austria (21:45)

Polonia 3 3 0 0 4-0 9
Israel 3 2 1 0 8-3 7
FYR Macedonia 3 1 1 1 4-3 4
Austria 3 1 0 2 3-5 3
Slovenia 3 0 2 1 2-3 2
Letonia 3 0 0 3 1-8 0


Grupa H

22 martie: Moldova – Franța 1-4 (Ambros 89 / Griezmann 24, Varane 27, Giroud 36, Mbappé 87), Andorra – Islanda 0-2 (B. Bjarnason 22, Kjartansson 80), Albania – Turcia 0-2 (Burak Yılmaz 21, Çalhanoğlu 55)
25 martie: Turcia – Moldova 4-0 (Hasan Ali Kaldırım 24, Cenk Tosun 26, 53, Kaan Ayhan 70), Franța – Islanda 4-0 (Umtiti 12, Giroud 68, Mbappé 78, Griezmann 84), Andorra – Albania 0-3 (Sadiku 21, Balaj 87, Abrashi 90+6)
8 iunie: Islanda – Albania 1-0 (Gudmundsson 22), Moldova – Andorra 1-0 (Armaş 8), Turcia – Franța 2-0 (Kaan Ayhan 30, Cengiz Ünder 40)
11 iunie: Islanda – Turcia, Andorra – Franța, Albania – Moldova (21:45)

Turcia 3 3 0 0 8-0 9
Franța 3 2 0 1 8-3 6
Islanda 3 2 0 1 3-4 6
Albania 3 1 0 2 3-3 3
Moldova 3 1 0 2 2-8 3
Andorra 3 0 0 3 0-6 0


Grupa I

21 martie: Kazahstan – Scoția 3-0 (Pertsukh 6, Vorogovskiy 10, Zainutdinov 51), Cipru – San Marino 5-0 (Sotiriou 19-pen., 23-pen., Kousoulos 26, Efrem 31, Laifis 56), Belgia – Rusia 3-1 (Tielemans 14, E. Hazard 45-pen., 88 / Cheryshev 16)
24 martie: Kazahstan – Rusia 0-4 (Cheryshev 19, 45+2, Dzyuba 52, Beysebekov 62-autogol), San Marino – Scoția 0-2 (McLean 4, Russell 74),Cipru – Belgia 0-2 (E. Hazard 10, Batshuayi 18)
8 iunie: Rusia – San Marino 9-0 (Cevoli 25-autogol, Dzyuba 31-pen., 73, 76, 88, Kudryashov 36, Anton Miranchuk 41, Smolov 77, 83), Scoția – Cipru 2-1 (Robertson 61, Burke 89 / Kousoulos 87), Belgia – Kazahstan 3-0 (Mertens 11, Castagne 14, R. Lukaku 50)
11 iunie: Kazahstan – San Marino (17:00), Rusia – Cipru, Belgia – Scoția (21:45)

Belgia 3 3 0 0 8-1 9
Rusia 3 2 0 1 14-3 6
Cipru 3 1 0 2 6-4 3
Kazahstan 3 1 0 2 3-7 3
Scoția 3 2 0 1 4-4 6
San Marino 3 0 0 3 0-16 0


Grupa J

23 martie: Liechtenstein – Grecia 0-2(Fortounis 45+1, Donis 80), Italia – Finlanda 2-0(Barella 7, Kean 74), Bosnia-Herțegovina – Armenia 2-1 (Krunić 33, Milošević 80 / Mkhitaryan 90+3-pen.)
26 martie: Armenia – Finlanda 0-2 (Jensen 14, Soiri 78), Italia – Liechtenstein 6-0 (Sensi 17, Verratti 32, Quagliarella 35-pen., 45+3-pen., Kean 69, Pavoletti 76), Bosnia-Herțegovina – Grecia 2-2 (Višća 10, Pjanić 15 / Fortounis 64-pen., Kolovos 85)
8 iunie: Finlanda – Bosnia-Herțegovina 2-0(Pukki 56, 68), Armenia – Liechtenstein 3-0(Ghazaryan 2, Karapetyan 18, Barseghyan 90+1), Grecia – Italia 0-3 (Barella 23, Insigne 30, Bonucci 33)
11 iunie: Liechtenstein – Finlanda, Italia – Bosnia-Herțegovina, Grecia – Armenia (21:45)

Italia 3 3 0 0 11-0 9
Finlanda 3 2 0 1 4-2 6
Grecia 3 1 1 1 4-5 4
Bosnia-Herțegovina 3 1 1 1 4-5 4
Armenia 3 1 0 2 4-4 3
Liechtenstein 3 0 0 3 0-11 0