Uncategorized

Simona Halep campioană la Dubai după un super meci

Simona Halep a câştigat turneul de la Dubai după ce a trecut în finală de jucătoarea din Kazahstan, Elena Rybakina.

Primul set a fost câştigat de adversara Simonei, după care jucătoarea noastră a egalat şi a dus meciul în decisiv. Setul al treilea a fost extrem de strâns, Simona a condus cu 6-5 şi a servit pentru meci, dar jucătoarea din Kazahstan a egalat şi a trimis meciul în tie-break.

Setul al treilea a fost cel mai dramatic. La 2-3, “Simo” a cerut din nou on-court coaching, iar meciul s-a dus în tie-break. Aici, “Simo” a reziatat serviciului puternic al adversarei și a câștigat o finală electrizantă, scor 3-6, 6-3, 7-6. Astfel, Halep s-a încoronat pentru a doua oară campioană la Dubai, după trofeul din 2015. Simona a ajuns la 20 de titluri în carieră.